سخنرانی مهندس چمنیان "کارآفرینی، از رویا تا واقعیت"

1400/08/20

اشتراک گذاری

به مناسبت هفته جهانی کارآفرینی، رویداد "کارآفرینی، از رویا تا واقعیت" در تاریخ 19 آبان ماه 1400 در محل کارخانه نوآوری مشهد برگزار شد. 


از مهندس محمدعلی چمنیان، موسس و بنیانگذار گروه صنعتی نیان برای سخنرانی در این رویداد دعوت شد تا از تجربیات و آموخته های خود در حوزه کارآفرینی سخن گوید.

سخنرانی مهندس چمنیان
مهندس چمنیان در ابتدای سخنان خود به شناخت مسیر کارآفرینی قبل از ورود به این مسیر پرفراز و نشیب تاکید کرد و درک کامل از چگونگی پیمودن مسیر را لازمه موفقیت دانست.


وی در ادامه مدل کسب و کار را به مثابه یک درخت دانست و گفت: قسمت مهم این درخت را ریشه ها دربرخواهد گرفت که وظیفه اصلی ریشه ها جذب منابع و افزایش استحکام و پایداری است. سفر اصلی یک کارآفرین از همین نقطه، یعنی ریشه ها شروع می شود و با استفاده از این تشبیه زمین را می توان به عنوان بستر کسب و کار دانست. مهم ترین فرآیندهای کسب و کار که باعث پایداری آن است در همین ریشه ها وجود دارد که می توان با استفاده از مدیریت دانش و سپری کردن زمان، این فرآیندها و به تبع آن ریشه ها را ساخت.

کارخانه نوآوری مشهد
ایشان در ادامه شرایط لازم برای طی کردن سال های رشد و ریشه دهی را عنوان کرد و آن را در 5 بخش عدم انتظار کسب سود و درآمد، مدیریت و پایین نگه داشتن هزینه ها، چند منظوره و چند تخصصی بودن مالکین و کارآفرینان، استفاده از سیستم های حمایتی و استقبال از جذب سرمایه شرح داد.

سخنرانی کارآفرینی
وی همچنین به مدل 6 مرحله ای رشد سازمانی گرینر اشاره کرد و مطالعه این مدل را برای گذراندن مسیر طولانی رشد سازمان پس از تشکیل آن به کارآفرینان توصیه کرد و به عنوان سخن پایانی خود گفت: در راهی که پیموده ام همیشه این موارد را به خاطر داشته ام، "دید بلند مدت در کسب و کار، اعتقاد و ایمان به هدف و باور به بهره وری به جای بهره مندی". 

کارآفرینان برتر خراسان
جهت مشاهده ویدئو کامل سخنرانی اینجا کلیک کنید.


مشاهده لیست کامل سخنرانی های مهندس محمدعلی چمنیان