حضور مهندس چمنیان در دورهمی واحدهای فناور پارک علم و فناوری خراسان رضوی

1400/08/19

اشتراک گذاری

دورهمی واحدهای فناور پارک علم و فناوری خراسان رضوی با رویکرد انتقال تجربه در زمینه تامین مالی در تاریخ 18 آبان ماه 1400 در هتل ثامن مشهد برگزار شد.

سخنرانی مهندس چمنیان
مهندس محمدعلی چمنیان موسس و بنیانگذار گروه صنعتی نیان به عنوان یکی از سخنرانان پنل گفتگو ویژه این دورهمی که با هدف ارائه تجربیات در زمینه تامین مالی و رفع ابهامات پیش رو واحدهای فناور برگزار شد، حضور یافت.

 پنل واحدهای فناور خراسان
وی در سخنان خود در این پنل گفت: تامین مالی یک هنر است، که دارای نکات بسیار زیادی است. به عنوان اولین نکته در تامین مالی باید این مورد را در نظر داشت که شرکت ها باید زمان را به عنوان بالاترین اولویت خود قرار دهند، و در  بسیاری از موارد برای زمان ارزشی بالاتر از درصد سود در نظر بگیرند. تجربه بنده در این دوران 26 ساله فعالیت در عرصه صنعت این است که سرعت در انجام کارها مهم ترین نکته در پیشرفت است.


وی در ادامه سخنان خود افزود: تامین مالی از منابع خارج از سازمان به رشد شرکت ها کمک می کند. باعث ایجاد انگیزه می شود و همین انگیزه خود تلاش مضاعف را به دنبال دارد. یکی از راه های تامین مالی برای شرکت ها بهره گیری از وام های موجود از منابع مختلف است که در پی تعهد به بازپرداخت این وام ها شرکت ها به دنبال انجام به موقع امور و ایجاد نظم و ترتیب در روند کارها می باشند. 

پارک علم و فناوری خراسان
دکتر رضا قنبری رئیس پارک علم و فناوری خراسان و دکتر سید مهدی مدنی رئیس انجمن شرکت های دانش بنیان نیز از اعضای این پنل بودند. 
دکتر سیدمهدی مدنی در ادامه صحبت های مهندس چمنیان به اهمیت سرعت در ارائه تسهیلات مخصوصا در بخش تحقیق و توسعه شرکت ها اشاره کرد و تحقق این مهم را از وظایف صندوق ها دانست.
دکتر قنبری نیز در پایان گفتگوی پنل، به نوع مدل های کسب و کار شرکت های موجود اشاره کرد و گفت: فناوری به تنهایی دارای ارزش نمی باشد، بلکه این مدل کسب و کار شما است که به آن ارزش می دهد.
همچنین در پایان، افراد حاضر در پنل به پرسش و پاسخ در رابطه با موارد مطرح شده پرداختند.

پنل انتقال تجربه خراسان
جهت مشاهده ویدئو کامل سخنرانی اینجا کلیک کنید.


مشاهده لیست کامل سخنرانی های مهندس محمدعلی چمنیان