تعریف روابط عمومی به روایت مهندس محمدعلی چمنیان

1401/02/28

اشتراک گذاری

سمینار "روابط عمومی به روایت تجربه"، با حمایت انجمن روابط عمومی ایران به مناسبت هفته روابط عمومی و ارتباطات در تاریخ 26 اردیبهشت ماه 1401 در محل کارخانه نوآوری مشهد برگزار شد.

سخنرانی مهندس چمنیان
مهندس محمدعلی چمنیان، موسس و مدیر ارشد گروه صنعتی نیان در این رویداد به عنوان یکی از سخنرانان حضور یافت و در رابطه با توزیع روابط موثر با ذینفعان و مخاطبان سازمان صحبت کرد.

سخنرانی روابط عمومی
مهندس چمنیان، مدیرعامل شرکت نیان الکترونیک در ابتدای سخنان خود روابط عمومی را علم مدیریت چرخه اطلاعات مابین یک فرد یا سازمان با عموم تعریف کرد. و مهم ترین رویکردها در یک روابط عمومی موثر را اعتقاد به اصل تغییر و بهبود مستمر و اهمیت منافع مشترک با ذینفعان دانست.

محمدعلی چمنیان
ایشان در ادامه سخنان خود به معرفی و دسته بندی ذی نفعان و مخاطبان سازمان پرداخت و برای هرکدام از مخاطبان رابطین سازمانی مرتبط، کانال های ارتباطی، تصمیم گیری های موثر و اطلاعات مورد نیاز برای تبادل را عنوان کرد.
مهندس چمنیان در این رویداد، نقش هر فرایند سازمانی در حوزه روابط عمومی را منوط به درک هویت و منافع سازمانی، درک نقشه استراتژی و ارتباطات یکپارچه، تدوین روش های انتقال موثر اطلاعات و ایجاد زبان مشترک با ذینفعان دانست و همچنین برخی از نقش های روابط عمومی سازمان در تبیین مسئولیت ها به فرایندهای سازمانی را عنوان کرد.


و در پایان وظایف روابط عمومی را اینگونه عنوان کرد: 1-یکپارچه سازی و تجزیه و تحلیل داده ها و بازخوردها، 2-آماده سازی گزارشات تصمیم ساز برای مدیرعامل جهت تصمیم گیری بهتر برای همسوسازی با ذینفعان، 3-تهیه و ارائه گزارشات مرتبط با نقش روابط سازمانی بر تصمیم گیری مخاطبان و افزایش سهامداران 

 

جهت مشاهده ویدئو کامل این سخنرانی اینجا کلیک کنید.
مشاهده لیست کامل سخنرانی های مهندس محمدعلی چمنیان