بازدید نماینده مجلس از ظرفیت های تولید نیان الکترونیک

1401/08/07

اشتراک گذاری

حسین امامی راد، نماینده مردم چناران و گلبهار در مجلس شورای اسلامی، امیررضا رجبی مدیرکل اداره صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی، محسن مه آبادی، فرماندار چناران و هیات همراه در تاریخ 4 آبان ماه 1401 از چند شرکت دانش بنیان واقع در شهرک صنعتی چناران با هدف بررسی ظرفیت های تولید دانش بنیان استان بازدید کردند.

بازدید نیان الکترونیک
با توجه به دستاوردها و توانمندی نیان الکترونیک در طی 30 سال فعالیت خود در صنعت، طرح توسعه این شرکت دانش بنیان که در شهرک صنعتی چناران واقع شده است، به عنوان یکی از محل های بازدید هیات نام برده انتخاب شد.

بازدید نماینده مجلس از نیان
در این رویداد حضار از تمامی بخش های کارخانه بازدید کردند و با ظرفیت تولید و توانایی های نیان الکترونیک در زمینه طراحی و تولید محصولات دانش بنیان این شرکت مانند سیستم های تغذیه مخابراتی، مبدل های انرژی الکتریکی، تجهیزات سیستم های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی آشنا شدند.

طرح توسعه نیان الکترونیک
در ادامه بازدید طی جلسه ای که برگزار شد، مهندس محمدعلی چمنیان موسس و بنیانگذار گروه صنعتی نیان گفت: با توجه به ظرفیت های تولید نیان الکترونیک و با مساعدت سازمان های اجرایی ذیربط می توانیم اشتغال زایی خود را به میزان 500 نفر افزایش دهیم.

نماینده مردم چناران در مجلس
همچنین ایشان در رابطه با چالش های موجود در کشور به دلیل واردات محصولات مشابه خارجی صحبت کرد و گفت: اگر سیاست گذاری ها و تبیین قانون در این زمینه به درستی اجرا شود تا از واردات بی رویه محصولات خارجی که استانداردهای کافی را ندارند، جلوگیری شود، نیان الکترونیک و شرکت های مشابه با توجه به توانمندی های خود، قادر به تامین تمامی نیاز کشور در زمینه تولید تجهیزات تجدیدپذیر با استانداردهای لازم بین المللی می باشند.

بازدید کارخانه چناران نیان
حسین امامی راد نیز در این جلسه گفت: در راستای پیشبرد اهداف قانون جهش تولید دانش بنیان، حمایت از شرکت های دانش بنیان از جمله برنامه های اصلی مجلس شورای اسلامی در سال جاری می باشد. به همین دلیل سعی می کنیم تا ارتباط مستمر خود را با شرکت های دانش بنیان حفظ نماییم و از دغدغه های آنها مطلع شویم.


همچنین ایشان به عنوان یکی از اعضای مجلس شورای اسلامی و با توجه به ظرفیت ها و توانمندی های نیان الکترونیک قول مساعدت و همکاری را در زمینه های عنوان شده، به این شرکت داد.