حضور مهندس چمنیان در پنل انتقال تجربه کارآفرینان پیشرو در تکنولوژی

1400/08/23

اشتراک گذاری

پنل انتقال تجربه با حضور کارآفرینان پیشرو در تکنولوژی با هدف بررسی تجارب بزرگان فناوری در مسیر رسیدن به رهبری بازار، در تاریخ 22 آبان ماه 1400 در محل کارخانه نوآوری مشهد برگزار شد.
این پنل که با هدف بررسی چالش های منابع انسانی در زمان توسعه، تشخیص نقطه عطف توسعه کسب و کار، شاخص ارزشگذاری در زمان توسعه و ... برگزار شد، فرصتی مناسب برای شرکت های در حال توسعه بود که از تجربیات و راه کارهای عنوان شده در این گفتگو بهره مند شوند.

پنل انتقال تجربه
مهندس چمنیان موسس و بنیانگذار گروه صنعتی نیان در ابتدا در پاسخ به سوال مطرح شده درباره دوره های کارآموزی فارغ التحصیلان دانشگاهی گفت: پیش از شروع کارآموزی باید هدف از گذراندن دوره کارآموزی مشخص شود. اکثر افراد آگاهی لازم از اهداف در نظر گرفته شده برای این واحد درسی در دوره تحصیل را نمی دانند. یکی از اهداف اصلی کارآموزی یادگیری قواعد حاکم بر محیط کار است، در واقع می توان گفت آموختن آنچه در دانشگاه آموزش داده نمی شود.

سخنرانی مهندس چمنیان
ایشان در ادامه سخنان خود درباره سرمایه گذاری با در نظرگرفتن اتفاقات گذشته و پیش بینی آینده گفت: به نظر من سرمایه گذاری نباید براساس گذشته باشد و نه براساس پیش بینی آینده. برای برنامه ریزی برای سرمایه گذاری آنچه که مهم است، ارزشگذاری براساس فناوری است. ما باید براساس ارزش ذاتی فناوری مورد نظر، سرمایه گذاری و برنامه های آینده را طرح ریزی کنیم. مهندس همچنین در ادامه از تجربیات و فراز و نشیب های موجود در رابطه با تولید و بومی سازی باتری های صنعتی سخن گفت.

کارخانه نوآوری مشهد
همچنین در این پنل مهندس حسن هاشمی، بنیانگذار گرین وب و دکتر مهدی مدنی، مدیرعامل پیمان خطوط شرق نیز حضور داشتند که هر کدام تجربیات خود را در حوزه های شروع کسب و کار، ایجاد فناوری، تولید و ... مطرح کردند.

سخنرانی کارآفرینان پیشرو
جهت مشاهده ویدئو کامل سخنرانی اینجا کلیک کنید.


مشاهده لیست کامل سخنرانی های مهندس محمدعلی چمنیان