بازدید معاون وزیر نیرو از توانمندی های نیان الکترونیک

1401/02/29

اشتراک گذاری

محمود کمانی، معاون وزیر نیرو و رئیس سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق ایران (ساتبا) و حسین محمودی، مدیرعامل برق منطقه ای خراسان به همراه جمعی از معاونین و مدیران شرکت های توزیع نیروی برق خراسان در تاریخ 28 اردیبهشت ماه 1401 از نیان الکترونیک بازدید کردند.

نیان الکترونیک
بازدیدکنندگان علاوه بر آشنایی با توانمندی های شرکت دانش بنیان نیان الکترونیک در حوزه انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق از واحدهای طراحی و تولید این شرکت نیز بازدید کردند و با پروسه طراحی و تولید اینورتر خورشیدی و موتور و درایور کولر آبی کم مصرف نیان الکترونیک و فناوری آن بیشتر آشنا شدند.

بازدید معاون نیرو
در این جلسه طرح وزارت نیرو و سازمان انرژی های تجدیدپذیر در خصوص احداث تعداد قابل توجهی نیروگاه خورشیدی در مناطق محروم عنوان شد. این طرح علاوه بر کمک به حفظ محیط زیست دارای دو مزیت پراکندگی نیروگاه های تجدیدپذیر که ویژگی مهم اینگونه نیروگاه هاست و اشتغال و درآمدزایی در مناطق محروم است.

اینورتر خورشیدی نیان
مهندس محمدعلی چمنیان، موسس و بنیانگذار گروه صنعتی نیان در خصوص این طرح گفت: باتوجه به موفقیت نیان الکترونیک در کسب بالاترین ضریب بومی سازی از سازمان انرژی های تجدیدپذیر و به عنوان نخستین شرکت دانش بنیان کشور در این حوزه و با  تکیه بر توانمندی های موجود، به جرات می توان گفت که نیان الکترونیک توانایی تامین تمامی نیاز بازار نیروگاه های خورشیدی خانگی در داخل کشور را دارد.

بازدید رئیس ساتبا
مهندس کمانی نیز ضمن اشاره به کیفیت و تکنولوژی بالای محصولات نیان الکترونیک در سطح بین المللی، توانمندی این شرکت در خصوص بومی سازی تجهیزات تجدیدپذیر و سایر محصولاتی که در نیان الکترونیک طراحی و تولید می شوند، را تایید کرد. 

و ضمن ابراز خوشنودی از ظرفیت و توانایی این شرکت در تولید تجهیزات تجدیدپذیر، برای همکاری دو جانبه با نیان الکترونیک در تامین تجهیزات طرح عنوان شده ابراز امیدواری کرد.

گروه صنعتی نیان

انرژی های تجدیدپذیر

انرژی های تجدیدپذیر نیان