صادرات محصولات دانش بنیان نیان الکترونیک به اپراتور MTS روسیه

1400/04/29

اشتراک گذاری

نیان الکترونیک با استفاده از دانش و تجربه کسب شده در بیش از ربع قرن، فعالیت خود در عرصه تولید مبدل های الکترونیکی انرژی الکتریکی از سال 2015 پا به عرصه های بین المللی نهاد و اکنون توانسته است بار دیگر برای کشور عزیزمان افتخار آفرینی کند و با کسب بالاترین امتیاز فنی نسبت به رقبا و شرکت های تراز اول بین المللی از اروپا، آمریکا و چین محصولات خود را به بزرگترین کشور جهان صادر کند و اولین شرکت دانش بنیان تولیدی نوع یک در ایران باشد که توانسته محصولات خود را درحوزه  ICT به کشور روسیه صادر نماید. 

محصول صادراتی نیان

بدون شک پا نهادن در عرصه صادرات و امور بین الملل در حوزه محصولات با تکنولوژی بالا، مستلزم دانش و تجربه کافی و پیاده سازی استانداردهای بین المللی در حوزه تولید محصول می باشد، شرکت نیان الکترونیک، پس از به اثبات رساندن كيفيت و انطباق محصولات با استانداردهای جهانی و اخذ تاييديه های مورد نياز، توانمندی لازم برای موفقيت در بازارهای صادراتی را کسب کرد. 

محصول روسیه نیان

بازار مخابراتی حوزه CIS با توجه به وسعت حدود 20 میلیون کیلومتر مربع و جمعیت 240 میلیون نفری از لحاظ سیاسی، اقتصادی، جغرافیایی و ضریب نفوذ بالای استفاده از تلفن همراه و توسعه سریع و مداوم، کشورهای این حوزه به خصوص روسیه به یکی از اهداف اصلی صادراتی شرکت نیان الکترونیک تبدیل شده است. این کشور با وسعت بیش از 17 میلیون کیلومتر مربع، جمعیت حدود 146 میلیون نفر و رتبه 45 در شاخص IDI 2017 دروازه ورود به CIS و کشور هدف صادراتی شرکت نیان الکترونیک در این حوزه انتخاب شد.

محصول نیان الکترونیک

این شرکت با باور و اطمینان کامل از توانمندی ها و دانش بدست آمده، با حضور در چندین دوره از نمایشگاه های تخصصی SVIAZ روسیه (به عنوان تنها شرکت ایرانی حاضر در این نمایشگاه) ضمن معرفی توانمندی ها و محصولات خود، کسب الزامات فنی-بازرگانی را برای حضور در لیست تامین کنندگان اپراتورهای روسیه به صورت عملیاتی در دستور کار خود قرار داد. در پی کسب استانداردهای لازم در این مسیر، در سال 2019 اپراتور MTS به عنوان بزرگترین اپراتور کشور روسیه، برای شرکت در ارزیابی فنی مناقصه راک Outdoor  در 5 تیپ جهت تحویل در 7 منطقه اقلیمی متفاوت، از شرق تا غرب روسیه از شرکت نیان الکترونیک دعوت کرد.

محصول نیان الکترونیک

مشخصات فنی بسیار پیچیده و سخت گیرانه متناسب با شرایط خاص جغرافیایی و آب و هوایی این کشور که همزمان ملزم به اخذ استانداردهای این کشور نیز بود و همچنین زمان کوتاه طراحی و آماده سازی محصول، به اصلی ترین چالش شرکت های حاضر در این مناقصه تبدیل شد. سیستم پیشنهادی شرکت نیان الکترونیک که در این مناقصه ارائه و پذیرفته شد، به دلیل مشخصات فنی برتر موجب اصلاح مشخصات مناقصه شده (و سایر شرکت ها ملزم به اجرای آن شدند) و توانست تست های عملیاتی و آزمایشگاهی را با توجه به دانش و انعطاف پذیری موجود در طراحی محصولات گذرانده و ضمن کسب بالاترین امتیاز فنی، با ارائه قیمت رقابتی، به عنوان برنده مناقصه بزرگترین اپراتور کشور روسیه انتخاب شود. همچنین در طی  این رقابت توانست مجوز انطباق با استاندارد گوست را دریافت کرده و مجاز به صادرات یک گروه از خانواده محصولات این شرکت در 52 تیپ مختلف به روسیه شود. 

 

مهم ترین وجه تمایز و مزیت رقابتی نیان الکترونیک با سایر رقبا که موفقیت در این مناقصه را در پی داشت، قابلیت سفارشی سازی محصول طبق نیاز مشتری و ارائه راهکارهای جامع فنی بود. لازم به ذکر است که اپراتورهای بزرگ بین المللی در این حوزه ترجیح می دهند صفر تا صد یک محصول را به دلیل سرعت ارائه، پشتیبانی قوی و پاسخگویی سریع از یک شرکت که در برابر تمامی اجزا یک سیستم مسئول است، تامین کنند و نیان الکترونیک توانست این سیستم را به خوبی ارائه کند. 

 

گفتنی است با توجه به شرایط کرونا و محدودیت های تامین و سفارش، و همچنین عدم امکان حضور در کشور روسیه در ماه های اخیر، انجام تمامی ارتباطات از راه دورانجام شد و همچنین با توجه به دانش و انعطاف پذیری بالا، نیان الکترونیک اولین شرکتی است که تمام تعهدات خود را طبق برنامه و در زمان مقرر مناقصه انجام و محصولات را به کشور روسیه ارسال کرده است. 

 

حضور در مناقصه روسیه و کسب موفقیت در آن شروعی برای ورود به دروازه های جهانی و رقابت با بزرگترین شرکت های مخابراتی و تراز اول جهان برای شرکت نیان الکترونیک می باشد.