دریافت تندیس زرین تولیدکننده صنعتی و دانش بنیان برتر تجهیزات انرژی خورشیدی کشور

1399/09/26

اشتراک گذاری

مراسم دومین جایزه ملی انرژی های تجدیدپذیر با حضور دکتر اردکانیان وزیر محترم نیرو، دکتر ساتکین معاون محترم وزیر و مدیرعامل ساتبا و دکتر Gurvuz Gonul معاون دبیر کل آژانس بین المللی انرژی های تجدیدپذیر و مهندس چیتچیان وزیر سابق نیرو ٢۶ آذر ماه ٩٩ در محل پژوهشکده علوم و فناوری دانشگاه شریف به صورت ترکیب حضوری و آنلاین برگزار شد.


دومین جایزه ملی انرژی های تجدیدپذیر با حمایت سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق (ساتبا) به منظور ایجاد بستری مناسب جهت معرفی و تقدیر از الگوهای برتر در اکوسیستم توسعه انرژی‌ های تجدیدپذیر کشور و با همت انجمن انرژی ‌های تجدیدپذیر ایران، پس از ارزیابی ٨۶ شرکت متقاضی، به برترین فعالان این حوزه اعطا شد.

انرژی های تجدیدپذیر
در این مراسم شرکت نیان الکترونیک، به عنوان تولیدکننده صنعتی و دانش بنیان برتر تجهیزات انرژی خورشیدی، تندیس رتبه نخست در بخش تولیدکنندگان تجهیزات تجدیدپذیر را دریافت نمود. لازم به ذکر است طراحی و تولید انواع اینورترهای خورشیدی مورد نیاز راه اندازی نیروگاه های خورشیدی بومی، شاخص ارزیابان برای اهدای این تندیس به نیان الکترونیک بوده است.

تولیدکننده تجهیزات تجدیدپذیر
معاونت فنی شرکت نیان الکترونیک که به عنوان یکی از سخنرانان پنل تخصصی توسعه فناوری، نوآوری و بومی سازی تجهیزات نیروگاه های تجدیدپذیر، چالش ها و راهکارها در این کنفرانس حضور یافته بود، گفت یکی از چالش های عدم تحقق حوزه های فناوری، نبود نظام ملی نوآوری است، یعنی در سایر کشورها اتصال دهنده حلقه های زنجیره نوآوری، دانشگاهها، نهادهای حاکمیتی، جامعه و ... هر کدام نقش خود را در نظام نوآوری ایفا می کنند، اما در کشور ما این اجزا مستقل از هم و یا در کمترین ارتباط در حال کار هستند و یک وحدت رویه منسجم وجود ندارد.


گفتنی است شورای سیاست‌گذاری و کمیته داوران این جایزه ملی، متشکل از کلیه انجمن ‌ها و سازمان ‌های دولتی فعال در این حوزه، اعم از وزارت نیرو، ساتبا، معاونت علمی و فن‌آوری ریاست ‌جمهوری، مرکز همکاری ‌های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری، وزارت صنعت، معدن و تجارت، پژوهشگاه نیرو و سایر ارگان ‌های مرتبط است که سعی شده در آن، کلیه گروه ‌های فعال در اکوسیستم انرژی‌ های تجدیدپذیر، مورد توجه قرار بگیرند.